powrót

DZIEŃ 1

Wyjazd z Rzeszowa. Odwiedzamy Zamek w Łańcucie - to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, niegdyś ściśle związane z codziennym życiem rezydencji. Niedaleko Łańcuta znajduje się niezwykłe miejsce - Markowa. Mieści się tu Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Wystawa, którą zwiedzamy z przewodnikiem, dedykowana jest każdemu, kto zechce poznać cząstkę lokalnej historii, opowiedzianej na tle tragicznych wydarzeń, których doświadczyła Polska i Europa w czasie II wojny światowej. Następnie kierujemy się do Przemyśla. Spotykamy naszego przewodnika, który przy dobrej kawie lub tutejszym trunku, opowie nam niezwykłą historię tego 1000-letniego miasta, a po chwili, z mapą z ręku, odwiedzamy rynek Starego Miasta, Muzeum Dzwonów i Fajek, Zamek Kazimierzowski i Kopiec Tatarski.

Wieczorem czas wolny oraz nocleg w apartamencie w centrum miasta.

 

DZIEŃ 2

Po śniadaniu kierujemy się do Zamku w Krasiczynie. Należy on do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Zwiedzanie Zamku wraz z jego ogrodem odbywa się z przewodnikiem. Następnie czeka nas odpoczynek na łonie natury - spacer wśród cennych zabytków przyrody i kultury Polski - Arboretum w Bolestraszycach oraz spotkanie z żołnierzami w mundurach Armii Cesarsko-Królewskiej, którzy w ciekawy sposób przedstawią historyczne znaczenie Twierdzy Przemyśl i wprowadzą nas w klimat epoki. Możliwa jest całodniowa wycieczka rowerowa do ww. atrakcji.

Wieczorny przejazd do Sanoka i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Voucher na posiłek regionalny w restauracji NO BO w Sanoku.

Odwiedzamy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku jedyne w swoim rodzaju muzeum wsi, w którym można połączyć walory poznawczo-naukowe z prawdziwym relaksem i wypoczynkiem na łonie eksplodującej tu niemalże na każdym kroku karpackiej przyrody zachwycającej pięknem o każdej porze roku. Wsłuchujemy się w liczne i ciekawe opowieści tutejszego przewodnika. Następnie czeka nas obcowanie ze sztuką w jej najbardziej fascynującym wydaniu. Kierujemy się do Muzeum Historycznego w Sanoku, gdzie znajduje się największa na świecie – licząca ok. 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych - Zdzisława Beksińskiego. Dzięki przewodnikowi poznamy bliżej dzieje wielkiego artysty oraz jego rodziny. Czas wolny oraz nocleg w Sanoku.

 

DZIEŃ 4

Odkrywamy malownicze i historyczne miejsca w okolicach Sanoka. Czeka nas spacer pośród ruin Klasztoru Karmelitów bosych w Zagórzu – są monumentalne ruiny XVIII w. późnobarokowego kościoła i klasztoru – warowni oraz spacer do ruin zamku Sobień - jednego z kilku średniowiecznych zamków obronnych w południowo-wschodniej Polsce. Jednocześnie spędzamy czas na łonie natury i chłoniemy niezwykły klimat naszego regionu. Następnie kierujemy się do miejscowości Solina, gdzie spacerujemy po niezwykle malowniczo położonej zaporze wodnej– dla zainteresowanych - zwiedzanie obiektów Elektrowni Wodnej z przewodnikiem. Nocleg w Olszanicy lub Ustrzykach Dolnych.

 

DZIEŃ 5

Wizyta w Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dln., gdzie poznamy świat Bieszczadów i obejmujące ich faunę i florę (także tę prehistoryczną), geologię, hydrologię, etnografię, architekturę oraz zagadnienia ochrony środowiska. Bogaci w wiedzę skierujemy się do miejscowości Uherce, gdzie czeka nas przejażdzka drezynami rowerowymi przez malowniczo położoną, historyczną linię kolei wąskotorowej. Dla chętnych wizyta w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, gdzie poznamy sztukę warzenia piwa wraz z degustacją oraz zaopatrzymy się w inne autentyczne bieszczadzkie wyroby regionalne. Czas wolny w Polańczyku - plaża, sporty wodne oraz relaksujący, wieczorny rejs statkiem po jeziorze Solińskim.

Nocleg w Olszanicy, Ustrzykach Dolnych.

 

DZIEŃ 6

Spotkanie z przewodnikiem górskim. Kierujemy się w stronę bieszczadzkich połonin, czystych górskich potoków, lasów zamieszkanych przez niedźwiedzie, wilki i żubry. Po drodze mijamy Lutowiska, najdalej wysuniętą na południe i jedną z największych pod względem powierzchni gminę w Polsce. Znajduje się tam stary cmentarz żydowski, kirkut który po II wojny światowej popadł w zapomnienie. Kierując się dalej, na południe, czeka nas spotkanie oko w oko z żubrem. Wizyta w zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem to nieodzowny punkt programu - można tu obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe, zapewniające możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. A nieopodal czekają na nas już bieszczadzkie szlaki, serce jednej z ostatnich puszcz Europy – idziemy na Tarnicę, najwyższy szczyt polskich Bieszczadów! Po górskich wędrówkach przychodzi czas wolny i ładowanie akumulatorów przed następnym dniem.

Nocleg w Bieszczadach.

 

DZIEŃ 7

Na początek czeka nas relaksująca przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną niedaleko miejscowości Cisna. Odwiedzających zaskoczy klimatyczny, zabytkowy już budynek stacji kolejowej, małe wagoniki, a przede wszystkim przejazd poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji jest linia kolejowa. Unikalna przyroda Karpat Wschodnich, której częścią są polskie Bieszczady to wprost wymarzone miejsce dla każdego entuzjasty przyrody i pieszych wędrówek. Kwieciste połoniny z rzadką roślinnością wschodnio-karpacką i wysokogórską, fragmenty pierwotnych lasów karpackich, bogaty świat dużych zwierząt drapieżnych, przeszło 150 gatunków gnieżdżących się tutaj ptaków, ponadto setki gatunków owadów, grzybów, porostów, mchów. To wszystko zachęca do bliższego poznania, zobaczenia, posłuchania i dotknięcia.

Wędrujemy szlakiem na Połoninę Wetlińską i Caryńską!

Nocleg w Bieszczadach.

 

DZIEŃ 8

Opuszczamy najwyższe pasma Bieszczadów i kierujemy się na północny-zachód, w stronę Krosna. Po drodze czeka nas uroczy spacer do uroczych jeziorek osuwiskowych zwane Duszatyńskimi, które powstały w czasie osunięcia zbocza góry, a także wizyta w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. To najstarsza na świecie nadal działająca kopalnia ropy naftowej. Przygotowano dla odwiedzających 4 niezwykle ciekawe trasy, dające gościom możliwość poznania historii zapoczątkowanej przez skromnego farmaceutę - Ignacego Łukasiewicza. Na odpoczynek udamy się do niezwykle malowniczych miasteczek uzdrowiskowych - Iwonicza-Zdroju i  Rymanowa-Zdroju. To jedne z najstarszych uzdrowisk polskich, które oprócz uznanej renomy, słyną z unikalnego, leczniczego mikroklimatu oraz ekologicznie czystego środowiska naturalnego. Zabytkowy charakter uzdrowisk wraz z pięknem architektury budynków sanatoryjnych wkomponowanych w dziewiczy krajobraz dostarcza odwiedzającym niezapomnianych wrażeń.

Nocleg w jednej z malowniczych winnic Podkarpacia wraz z degustacją regionalnych win.

 

DZIEŃ 9

Odwiedzamy miejsce życia i twórczości Marii Konopnickiej w Żarnowcu. To niezwykle ciekawe miejsce, pełne unikatowych zbiorów i autentycznych wnętrza z czasów życia poetki. Odwiedzamy Krosno, kojarzone z ponad 90-letnią tradycją hutnictwa szkła. Kierujemy się więc do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, aby przeżyć niezwykłą podróż po świecie szkła. To pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych, w których brać mogą czynny udział. Następnie kierujemy się na północ, do miejsca na wzgórzu, gdzie znajdują się piękne, znane z "Zemsty" hrabiego Aleksandra Fredry, ruiny zamku Kamieniec. Wiadomo na pewno, że w 1348 roku zamek już stał, a jego właścicielem był król Kazimierz Wielki. Na terenie ruin zamkowych usytuowane jest Muzeum Zamkowe, Sala tortur, Pracownia Ceramiki Zamkowej. Nieopodal ruin znajdują się nawet ponad 20m skały o oryginalnych konturach z licznymi zagłębieniami, rysami i szczelinami – to Rezerwat Przyrody Prządki. Atrakcjami rezerwatu jest 5 szlaków turystycznych, z pięknymi skałkami i widokami.

Powrót do Rzeszowa.

powrót

Biuro Podróży Na Krańcu Polski Podkarpacie wycieczki

ZACHWYĆ SIĘ PODKARPACIEM            9 DNI     PROGRAM WYCIECZKI

 

Biuro Podróży Indywidualnych Na Krańcu posiada aktualny wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz aktualny Certyfikat potwierdzający udzielenie gwarancji ubezpieczeniowej turystycznej o numerze M 514513  na sumę gwarancji 31 275,75 PLN w Towrzarzystwie Ubezpieczeń S.A. Signal Iduna Polska.

 

+48 665 505 012

kamil@nakrancupolski.pl

Kamil Ruchlewicz

/ codziennie 9.00 - 20.00 /