powrót

DZIEŃ 1

Wyjazd z Rzeszowa. Odwiedzamy Zamek w Łańcucie - to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, niegdyś ściśle związane z codziennym życiem rezydencji. Niedaleko Łańcuta znajduje się niezwykłe miejsce - Markowa. Mieści się tu Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Wystawa, którą zwiedzamy z przewodnikiem, dedykowana jest każdemu, kto zechce poznać cząstkę lokalnej historii, opowiedzianej na tle tragicznych wydarzeń, których doświadczyła Polska i Europa w czasie II wojny światowej. Następnie kierujemy się do Przemyśla. Spotykamy naszego przewodnika, który przy dobrej kawie lub tutejszym trunku, opowie nam niezwykłą historię tego 1000-letniego miasta, a po chwili, z mapą z ręku, odwiedzamy rynek Starego Miasta, Muzeum Dzwonów i Fajek, Zamek Kazimierzowski i Kopiec Tatarski. Wieczorem czas wolny oraz nocleg w apartamencie w centrum miasta.

 

DZIEŃ 2

Po śniadaniu kierujemy się do Zamku w Krasiczynie. Należy on do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Zwiedzanie Zamku wraz z jego ogrodem odbywa się z przewodnikiem. Przejazd do Sanoka. Tam czeka nas obcowanie ze sztuką w jej najbardziej fascynującym wydaniu. Kierujemy się do Muzeum Historycznego w Sanoku, gdzie znajduje się największa na świecie – licząca ok. 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych - Zdzisława Beksińskiego. Dzięki przewodnikowi poznamy bliżej dzieje wielkiego artysty oraz jego rodziny. Po południu czeka nas spacer pośród ruin Klasztoru Karmelitów bosych w Zagórzu – są monumentalne ruiny XVIII w. późnobarokowego kościoła i klasztoru – warowni. Czas wolny oraz nocleg w Sanoku.

 

DZIEŃ 3

Odwiedzamy Muzeum Budownictwa Ludowego - jedyne w swoim rodzaju muzeum wsi, w którym można połączyć walory poznawczo-naukowe z prawdziwym relaksem i wypoczynkiem na łonie eksplodującej tu niemalże na każdym kroku karpackiej przyrody zachwycającej pięknem o każdej porze roku. Wsłuchujemy się w liczne i ciekawe opowieści tutejszego przewodnika. W miejscowości Bóbrka odwiedzamy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. To najstarsza na świecie nadal działająca kopalnia ropy naftowej. Przygotowano dla odwiedzających 4 niezwykle ciekawe trasy, dające gościom możliwość poznania historii zapoczątkowanej przez skromnego farmaceutę - Ignacego Łukasiewicza. Nocleg w jednej z malowniczych winnic Podkarpacia wraz z degustacją regionalnych win. Winnice zlokalizowane są na Jasielskim Szlaku Winnym i przyciągają swoją ofertą enoturystyczną, jakością produkowanego wina oraz życzliwością gospodarzy.

 

DZIEŃ 4

Odwiedzamy Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. To niezwykle ciekawe, pięknie położone miejsce, posiada unikatowe zbiory i autentyczne wnętrza z czasów poetki i wzbogaca wiedzę naszej wybitnej poetce. Nastepnie odwiedzamy Krosno, kojarzone z ponad 90-letnią tradycją hutnictwa szkła. Kierujemy się więc do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, aby przeżyć niezwykłą podróż po świecie szkła. To pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych, w których brać mogą czynny udział. Wyjeżdżając z Krosna kierujemy się na północ, do miejsca na wzgórzu, gdzie znajdują się piękne, znane z "Zemsty" hrabiego Aleksandra Fredry, ruiny zamku Kamieniec. Wiadomo na pewno, że w 1348 roku zamek już stał, a jego właścicielem był król Kazimierz Wielki. Na terenie ruin zamkowych usytuowane jest Muzeum Zamkowe, Sala tortur, Pracownia Ceramiki Zamkowej. Nieopodal ruin znajdują się nawet ponad 20m skały o oryginalnych konturach z licznymi zagłębieniami, rysami i szczelinami – to Rezerwat Przyrody Prządki. Atrakcjami rezerwatu jest 5 szlaków turystycznych, z pięknymi skałkami i widokami. Powrót do Rzeszowa.

powrót

SZLAKIEM WIELKICH POLAKÓW         4 DNI    PROGRAM WYCIECZKI

Biuro Podróży Na Krańcu Polski Podkarpacie wycieczki

powrót

Biuro Podróży Indywidualnych Na Krańcu posiada aktualny wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz aktualny Certyfikat potwierdzający udzielenie gwarancji ubezpieczeniowej turystycznej o numerze M 514513  na sumę gwarancji 31 275,75 PLN w Towrzarzystwie Ubezpieczeń S.A. Signal Iduna Polska.

 

+48 665 505 012

kamil@nakrancupolski.pl

Kamil Ruchlewicz

/ codziennie 9.00 - 20.00 /