powrót

DZIEŃ 1

Startujemy z Rzeszowa.

Przejazd do Soliny, miejscowości znanej z ogromnej zapory wodnej, którą zresztą zwiedzimy od środka, jak i z malowniczo położonego zbiornika wodnego. Zwiedzanie wnętrza zapory odbywa się z przewodnikiem i stanowi jedną z najciekawszych punktów turystycznych w Bieszczadach, a sama zapora jest nazywana „największym deptakiem w Bieszczadach”. Następnie kierujemy się do Polańczyka – to chyba najbardziej znane i popularne miejsce nad Zalewem Solińskim - skąd udamy się na niezwykle urokliwy rejs statkiem po jeziorze. Po takim wprowadzeniu czeka nas przygoda – spływ kajakowy jedną z wielu tras doliną Sanu! Niezwykła wycieczka wodami największej rzeki Podkarpacia zachwyci nas krajobrazem, dzikością, spokojem oraz malowniczymi i zapierającymi dech w piersiach przełomami. Idealny aktywny relaks. Po wodnej wycieczce czas na piknik lub grill tuż nad rzeką – to doskonała okazja, aby odpocząć i nabrać sił po wodnych aktywnościach. Czas wolny i nocleg.

 

DZIEŃ 2

Zaczynamy dzień od wizyty w miejscowości Uherce, skąd udamy się na oryginalną przejażdżkę drezynami rowerowymi przez malowniczo położoną, historyczną linię kolejową z okresu Cesarstwa Austriackiego. Po przejażdżce czeka nas doskonały wypoczynek - wizyta w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, gdzie poznamy sztukę warzenia piwa wraz z degustacją oraz zaopatrzymy się w inne autentyczne bieszczadzkie wyroby regionalne. Następnie docieramy do Ustrzyk Dolnych, idealnej bazy wypadowej w wyższe partie Bieszczadów. Czas wolny, grill / ognisko, nocleg.

 

DZIEŃ 3

Wizyta w Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dln., gdzie poznamy świat Bieszczadów i obejmujące ich faunę i florę (także tę prehistoryczną), geologię, hydrologię, etnografię, architekturę oraz zagadnienia ochrony środowiska. Spotkanie z przewodnikiem górskim. Kierujemy się w stronę bieszczadzkich połonin, czystych górskich potoków, lasów zamieszkanych przez niedźwiedzie, wilki i żubry. Po drodze mijamy Lutowiska, najdalej wysuniętą na południe i jedną z największych pod względem powierzchni gminę w Polsce. Znajduje się tam stary cmentarz żydowski, kirkut który po II wojny światowej popadł w zapomnienie. Kierując się dalej, na południe, czeka nas spotkanie oko w oko z żubrem. Wizyta w zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem to nieodzowny punkt programu - można tu obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe, zapewniające możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. A nieopodal czekają na nas już bieszczadzkie szlaki, serce jednej z ostatnich puszcz Europy – idziemy na Tarnicę, najwyższy szczyt polskich Bieszczadów! Po górskich wędrówkach przychodzi czas wolny i ładowanie akumulatorów przed następnym dniem.

Nocleg w Bieszczadach.

 

DZIEŃ 4

Na początek czeka nas relaksująca przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną niedaleko miejscowości Cisna. Odwiedzających zaskoczy klimatyczny, zabytkowy już budynek stacji kolejowej, małe wagoniki, a przede wszystkim przejazd poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji jest linia kolejowa. Następnie podążamy w stronę Krosna. Po drodze czeka nas uroczy spacer do uroczych jeziorek osuwiskowych zwane Duszatyńskimi, które powstały w czasie osunięcia zbocza góry. Na odpoczynek udamy się do niezwykle malowniczych miasteczek uzdrowiskowych - Iwonicza-Zdroju i  Rymanowa-Zdroju. To jedne z najstarszych uzdrowisk polskich, które oprócz uznanej renomy, słyną z unikalnego, leczniczego mikroklimatu oraz ekologicznie czystego środowiska naturalnego. Zabytkowy charakter uzdrowisk wraz z pięknem architektury budynków sanatoryjnych wkomponowanych w dziewiczy krajobraz dostarcza odwiedzającym niezapomnianych wrażeń. Między miejscowościami biegnie szlak na wzniesienie zwane Przymiarki, skąd rozciąga się przepiękny widok na okolicę. Może uda się zobaczyć Tatry? Wzniesienie jest dobrze zagospodarowane, są tu ławeczki, wiaty drewniane oraz tablice informacyjne. Udajemy się na nocleg do jednej z malowniczych winnic Podkarpacia, gdzie czeka nas degustacja regionalnych win.

 

DZIEŃ 5

Nasz ostatni dzień na Podkarpaciu - odwiedzamy Krosno, kojarzone z ponad 90-letnią tradycją hutnictwa szkła. Kierujemy się więc do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, aby przeżyć niezwykłą podróż po świecie szkła. To pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych, w których brać mogą czynny udział. Następnie kierujemy się na północ, do miejsca na wzgórzu, gdzie znajdują się znane z "Zemsty" hrabiego Aleksandra Fredry, ruiny zamku Kamieniec. Wiadomo na pewno, że w 1348 roku zamek już stał, a jego właścicielem był król Kazimierz Wielki. Na terenie ruin zamkowych usytuowane jest Muzeum Zamkowe, Sala tortur, Pracownia Ceramiki Zamkowej. Nieopodal ruin znajdują się ponad 20m skały o oryginalnych konturach z licznymi zagłębieniami, rysami i szczelinami – to Rezerwat Przyrody Prządki. Atrakcjami rezerwatu jest 5 szlaków turystycznych, z pięknymi skałkami i widokami.

Powrót do Rzeszowa.

powrót

PODKARPACIE PEŁNE RELAKSU        5 DNI     

PROGRAM WYCIECZKI

Biuro Podróży Na Krańcu Polski Podkarpacie wycieczki

Biuro Podróży Indywidualnych Na Krańcu posiada aktualny wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz aktualny Certyfikat potwierdzający udzielenie gwarancji ubezpieczeniowej turystycznej o numerze M 514513  na sumę gwarancji 31 275,75 PLN w Towrzarzystwie Ubezpieczeń S.A. Signal Iduna Polska.

 

+48 665 505 012

kamil@nakrancupolski.pl

Kamil Ruchlewicz

/ codziennie 9.00 - 20.00 /